Flash required

O albu

Nejstarší písnička vznikla 21.září 2005 na Den Míru vyhlášený podle organizace OSN. Jmenuje se “Jen jeden”.

Od té doby se postupně přidávaly další… následně vždy po nějaké inspiraci. Po něčem, co jsem prožíval, obvykle v osobním a duchovním životě až do konce roku 2009.

Píseň, které si nejvíc vážím je zároveň nejtěžší písničkou. “Odpusť Matko Země” vznikala v letech 2009 až 2010. Rok a půl jsem ji hrál dokola a hledal originální klavírní aranži a textově se snažil ideálně skloubit více témat a příčin lidského utrpení a najít logické východisko. Snad píseň nebude příliš depresivní, nýbrž má poselství naděje a nových začátků 😉

Nahrávání probíhalo doma, v improvizovaném studiu, v září 2009, v prosinci 2009, hlavně v době červenec až prosinec 2010. V té době spíše obyčejné písničkářské songy dostávaly, doufám, atraktivnější podobu.

Snad se Vám budou líbit.

________
Těší mě, že se podařilo do projektu přizvat několik hostů.
Mockrát chci poděkovat zpěvačce Janě Pláteníkové, houstlistovi Peťovi Číhalovi, violistovi Petru Halodovi a sitáristovi Jiřímu Štolfovi.

Jana (písně 2, 3, 4, 7, 8, 11)
Petr Č (písně 4, 5, 11)
Petr H (písně 4, 11)
Jura (píseň 9)

_______
Děkuji všem dalším poradcům, bez kterých by to nešlo Staňovi Halodovi, Jožkovi Mlíku Halodovi, Jirkovi Jižímu Ševců, Radkovi Raděkovi Hyvnarovi, Marcelovi Maťašovskému a Jurovi Štolfovi. Tito rádci mi pomohli cennými připomínkami k rozpracovanému materiálu, nahrávacímu zázemí, kvalitě zvuku nebo jinak rozvíjeli můj vkus nebo tvůrčí schopnosti. Díky borci a Jani!

Děkuji též firmě Honeywell, Archaně Vermě, Petrovi Elisovi a nejdůležitějšímu Honzovi Vidovi, že mi umožnili delší pracovní pauzu, ve které se podařilo nahrát většinu materiálu.

Více informací o mě, viz bandzone.cz/jankovar v sekci info o kapele.

Copyright © 2010 Jan Ko Var | Všechna práva vyhrazena. | Log in